כלכלה

חקר הכלכלה והגורמים המשפיעים על הכלכלה נקראים כלכלה. כלכלה היא קבוצה רחבה של פעילויות הקשורות זו בזו של ייצור, צריכה וחילופין המסייעות לקבוע כיצד משאבים נדירים מחולקים. הכלכלה כוללת את כל הפעילויות הקשורות לייצור, צריכה וסחר של סחורות ושירותים בטריטוריה. הייצור, הצריכה וההפצה של סחורות ושירותים משמשים כדי לענות על הצרכים של מי שחיים ופועלים בתוך המשק.

ברוב המדינות

המערכת הכלכלית נקראת כלכלת שוק חברתית. כלכלת שוק היא כלכלה שבה סחורות ושירותים מיוצרים ומוחלפים בהתבסס על היצע וביקוש בין משתתפים (סוכנים כלכליים) באמצעות חליפין או אמצעי חליפין עם ערך אשראי או חיוב מקובל בתוך הרשת כיחידה המוניטרית. כלכלת שוק מאפשרת לאנשים ולעסקים לסחור חופשי בסחורות דרך השוק על בסיס היצע וביקוש.

לכן, כלכלת השוק נוטה לשיווי משקל טבעי. מחקרים קודמים הראו שהכלכלה הריאלית מגיבה בצורה א-סימטרית לתנודות במחירי הנפט. כלכלנים זיהו השפעות כלכליות ישירות ועקיפות הקשורות לעליות פתאומיות (ובלתי צפויות) במחירי הנפט.

במיוחד, ההשפעה הכלכלית השלילית או השלילית של עליית מחירי הנפט גברה לרוב על השפעת התמריץ של ירידת מחירי הנפט. הדוגמה העדכנית ביותר היא בשנות ה-70, כאשר הלם האנרגיה פגע בעולם המפותח.

המגיפה החריפה את הסיכונים הקשורים לגל של צבירת חובות עולמית של עשור

זה יכול גם להגביר את ההאטה המיוחלת בצמיחה הפוטנציאלית במהלך העשור הבא. למרות שהכלכלה העולמית מתאוששת מהקריסה שנגרמה על ידי COVID-19, היא תישאר מתחת למגמות טרום-מגיפה לתקופה ממושכת.

בנוסף לתגובה מיידית למשבר

מגיפת ה-COVID-19 אמורה לספק תמריצים לתמיכה בהכנסה ולהאיץ את יישום הצעדים המיוחלים כדי להעביר את העולם למסלול בר-קיימא יותר ולהפוך את הכלכלה העולמית ליותר עמיד בפני זעזועים עתידיים. . במילים אחרות, המלחמה עוררה סטגפלציה, שמתארת ​​תקופה של אינפלציה גבוהה וצמיחה כלכלית חלשה. סטגפלציה היא סיוט עבור פוליטיקאים, שיש להם מעט אפשרויות טובות לבלימת עליות מחירים מבלי לפגוע בכלכלה. עם זאת, המחירים עולים ברחבי הלוח, והשווקים הפיננסיים מתחילים לדאוג כיצד הפד יזריק נזילות לכלכלות עירוניות לאורך השנים וכי התקציב הפדרלי ייקלע לגירעונות מסיביים עוד זמן מה.

פער הנכסים התרחב ב-2.8 מיליארד דולר בפברואר 2021 ל-88.0 מיליארד דולר. כלכלת ארה"ב הוסיפה 266,000 משרות באפריל 2021 לאחר ירידה מתוקנת של 770,000 במרץ והרבה מתחת לציפיות השוק של 978,000.

החדשות עוקבות אחר נתוני מפקד האוכלוסין שהראו שאוכלוסיית סין בגיל העבודה ירדה בעשור האחרון

בעוד שמספר האנשים מעל גיל 65 גדל, מה שהעמיס על הכלכלה והחברה. נתונים חדשים על מקורות צמיחה כלכלית BEA והלשכה לסטטיסטיקה של העבודה עדכנו והרחיבו את מערך הנתונים המשותף שלהם המציגים את מקורות הצמיחה או הירידה במגזרים וכיצד מקורות אלה משפיעים על כלכלת ארה"ב כולה. נייר עבודה חדש של NBER שפורסם השבוע מדווח על ההשפעה הכלכלית של המגיפה.

מאקרו-כלכלה מתמקדת גם בקצב הצמיחה הכלכלית

או התוצר המקומי הגולמי (GDP), שהוא הכמות הכוללת של סחורות ושירותים המיוצרים בכלכלה. הכלכלה (מיוונית oikos – "משפחה" ו-neomai – "למשול") היא תחום הייצור, ההפצה והמסחר, כמו גם צריכת סחורות ושירותים על ידי סוכנים שונים. כל המקצועות, העיסוקים, הסוכנים הכלכליים או הפעילויות הכלכליות תורמים לכלכלה. רגולציה, חינוך ציבורי, הטבות ביטוח לאומי ניתנות על ידי ארצות הברית כדי להשלים את הפערים בכלכלת השוק ולעזור ליצור איזון.

מאז

הכלכלה התכוונה לכלכלה הלאומית כטיעון לטובת הפעילות הכלכלית של אזרחי המדינה. שומר פיתח כלכלה בקנה מידה גדול המבוסס על כסף סחורות, בעוד שהבבלים וערי המדינות השכנות להם פיתחו מאוחר יותר את השיטה הכלכלית הראשונה, לדעתנו, במונחים של חוקי/חוקי חוב, חוזים משפטיים וקודי חוק נלווים. ורכוש פרטי.

חלק מההקלה על חובות זו נבע ממנדטים ממשלתיים בחוק הקלה, הקלה וביטחון כלכלי של הקורונה (CARES), אך מספר לא מבוטל של מלווים אימצו גם תוכניות פרטיות וולונטריות כדי לתמוך בלווים שלהם.

בסוף שנות ה-2000, סוג חדש של כלכלה והתרחבות כלכלית של מדינות כמו סין, ברזיל והודו משכו תשומת לב והתעניינות בכלכלות ומודלים כלכליים בסגנון מערבי, שבדרך כלל שונים מאלה הדומיננטיים בדרך כלל.

רוסיה

שזקוקה להכנסות מאנרגיה כדי לממן הוצאות ממשלתיות ולשמור על כלכלתה, הזהירה את המערב לאסור על יבוא נפט. לפי Capital Economics, איסור מוחלט על יבוא אנרגיה מרוסיה יוריד את מחירי הנפט מסוג ברנט ל-160 דולר לחבית וידחוף את אירופה למיתון השלישי שלה מאז תחילת מגיפת הקורונה.

דילוג לתוכן